Amazon vstupuje do bojů o televizní práva

Doba čtení: < 1 minuta

Společnost Amazon se svojí službou Amazon Prime Video měla získat televizní práva na Ligu mistrů v Německu. Respektive jejich část.

Podle informací, které přinesl mediální magazín DWDL bude Liga mistrů v Německu od sezóny 2021/22 právě u tohoto poskytovatele. Mělo by se konkrétně jednat o úterní zápasy. To, že Amazon získal práva na tyto přenosy, už potvrdil obchodní ředitel Amazonu pro Evropu Alex Green: „Těšíme se na Ligu mistrů, jednu z nejprestižnějších klubových soutěží světa. Jsme nadšeni, že můžeme našim zákazníkům v Německu od roku 2021 ukázat top zápasy v úterý večer.“

Dosud vlastní práva na Ligu mistrů placená televize Sky společně s internetovou platformou DAZN. Vypadá to, že od nového období dojde k zásadní změně. Kdo bude dávat ostatní zápasy, zatím jasné není, stejně jako částka, kterou Amazon za práva zaplatil.

Amazon zatím v oblasti přímých přenosů v Německu aktivní nebyl. Od roku 2017 vlastnil práva na rozhlasové přenosy z Bundesligy, nyní ale svoji nabídku sportovních přenosů rozšiřuje. Vlastní práva na US Open a dalších turnaje mužského tenisového okruhu. Spekuluje se, že bude mít také zájem o práva na Bundesligu, o která proběhne soutěž na začátku příštího kalendářního roku. V Anglii už Amazon získal práva na 20 živých přenosů z Premier League.

Pokud chce německý fanoušek sledovat Ligu mistrů a Bundesligu, tak musí mít zaplaceny dvě platformy – Sky pro Bundesligu a část Ligy mistrů a DAZN pro zbytek Ligy mistrů, část Bundesligy a pro Evropskou ligu. Do loňské sezóny navíc musel mít ještě předplacený Eurosport, který ale prodal svá práva DAZN.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d blogerům se to líbí: