Alcacer pravděpodobně dnes odejde z Dortmundu, přijde Can?

Doba čtení: 2 minuty

Těsně před koncem přestupového termínu (v pátek 31. ledna) to vypadá ne velký přestup pro Borussii Dortmund. Podle španělských i německých médií by se Paco Alcacer měl vrátit do Španělska.

V posledních dnech se o tom v Německu hodně spekulovalo, zůstane Alcacer nebo ne? Vypadalo to na odchod do Valencie, kde už v minulosti hrával a odkud pochází, údajně už měl být i s klubem dohodnutý na podmínkách. Ale vše měl zhatit nerealizovaný přestup Rodriga Morena z Valencie do Barcelony (Valencia údajně požadovala 60 milionů eur). Kvůli tomu Valencia nemá peníze na Alcacera.

Nyní se ale objevila druhá možnost, která vypadá velmi nadějně. Alcacer by měl odejít do Villarealu. Přestupová částka by se měla pohybovat na úrovni 30 milionů eur včetně bonusů (podle jiných médií pak 20 milionů). Dortmund za Alcacera dal 2 miliony eur za hostování a následně dalších 21 milionů eur za přestup.

Důvodů Alcacerova odchodu je několik. Jednak si celkově nedokázal zvyknout na německé prostředí, nenaučil se jazyk a neustále byl myšlenkami doma ve Španělsku. Druhým důvodem je příchod Haalanda, protože Alcacer se obával, že by hrál ještě méně než dosud (a že v druhé půlce podzimu nehrál téměř vůbec) a ohrozilo by to je možnou nominaci na letošní mistrovství Evropy.

Příjem z tohoto přestupu by také podle mnoha spekulací německých médií měl otevřít cestu k příchodu Emreho Cana z Juventusu do Dortmundu. Ten v Juventusu příliš nehraje a chce bezpodmínečně z klubu odejít ještě teď v zimě. Juventus za něj údajně požaduje 30 milionů eur, což by po prodeji Alcacera bylo pro BVB řešitelné. Problémem je ale jeho plat, v Juventusu údajně vydělává 14 milionů eur hrubého ročně. Takový plat nemá ani nejlépe placený hráč BVB Marco Reus, takže by Can musel jít se svými platovými požadavky dolů (odhadem někde na hranici 10 milionů, což je úroveň platu Hummelse, Götzeho nebo Witsela).  Když ale má Can velký zájem odejít, tak by to pro něj mohlo být akceptovatelné.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: